Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Soffbord 15915100



*

nr 1591 5100


Soffbord

Asko, Finland, teak, 150, djup: 72 cm, höjd: 50 cm


Kondition: slitage

Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 januari 2024
kl 20:43:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/1 18:34:03 1      400 kr
22/1 20:04:44 2      500 kr
22/1 20:37:33 3      600 kr
22/1 20:38:03 3      700 kr
22/1 20:38:25 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asko bord europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk soffbord teak teakmöbler trä
  • 6073 Lampbord
    Butlers Tray. Diameter: 65 cm, höjd: 47 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:05
  • 6453 Rökbord
    Intarsia. Diameter: 64 cm, höjd: 61 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:51
  • 6477 Rökbord
    med kopparskiva. Diameter: 57 cm, höjd: 60 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:26
  • 6408 Soffbord
    1960-tal, senare stenskiva, tidningshylla. Bredd: ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:47
  • 6310 Soffbord
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Ovalen", etik..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:14
  • 6620 Soffbord
    mahogny, Höj/sänkbart. Bredd: 110 cm, djup: 58 cm,..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:41




Ladda ner broschyr